Wil je in onze buurt een andere woning, groter of kleiner, beneden of met een lift? Huur je je huis van een woningcorporatie of particulier? Dan is dit wooncafé echt iets voor jou. Samen bereiken we méér met de spreeuwenaanpak. Alleen in 2026!






Samen bereiken we meer
! De Spreeuwenaanpak



Dit jaar, 2026, doen we de spreeuwenaanpak. Om een beeldende naam te hebben voor het project, noemen we de collectieve woningruil de spreeuwenaanpak. We vergelijken het met spreeuwen in een boom, die allemaal opvliegen als je in je handen klapt. Even later zitten ze weer in dezelfde boom, maar....wel op een andere plek. Het project "de spreeuwenaanpak" wordt gesubsidieerd door de gemeente Amsterdam, in het kader van het doorstroomoffensief.

Het werkt als volgt:
In het hele stadsdorp en een beetje daarbuiten nodigen we huurders uit om mee te doen. Je wilt hoger/lager of kleiner/groter wonen en liefst in onze buurt blijven. 

1. Je meldt je aan bij stadsdorpvondelhelmers@gmail.com als je belangstelling hebt voor woningruil van je huurwoning in de Helmers- of Vondelbuurt of aan de Jacob van Lennepkade. Je kunt ook een brief met je naam en telefoonnummer naar het Toekomsthuis WG brengen (Arie Biemondstraat 113 hs), dan bellen we je op. 
2. Je komt naar het wooncafé voor huurders om meer te horen, vragen te stellen en je wensen te vertellen. Hieronder staat wanneer en waar het eerstvolgende wooncafé is. 
3. We verzamelen alle mensen die hun woning willen ruilen. We noteren de gevens van de woning die je nu hebt en wat je zou willen hebben. We houden ons aan de regels voor woningruil van Amsterdam. n. 
4. Je kunt ons en jezelf helpen door dit bericht aan zoveel mogelijk mensen door te geven. Als er dan veel mensen zijn, die willen ruilen, dan maken we in november 2026 alle matches. En dan kun je bij elkaar gaan kijken of je ook echt wilt ruilen. 

Garantie dat het voor iedereen lukt, is er niet. Hoe meer mensen meedoen, des te meer succes. We hopen dat er heel veel woningruil tot stand komt. Je kunt je voorstellen dat als er veel aanbod en vraag is, dat het dan makkelijker is om combinaties te maken, dan wanneer jij zelf iemand moet zoeken.

Stadgenoot werkt aan dit project mee. Veel huurders hebben al een brief ontvangen van Stadgenoot en het stadsdorp. Eigen Haard staat hun huurders in onze buurt toe mee te doen, ook van het Rijtuigenhof. De gemeente Amsterdam steunt ons met subsidie. Huur je van een particulier? Dan kun je meedoen als jouw verhuurder toestemming geeft voor woningruil. Als je wilt, proberen we je helpen om die toestemming te krijgen.

Let op: Het eerstvolgende wooncafé is in de avond. 

wo 8 juli | 19:15-20:45 | gratis | ToekomsthuisWG, Arie Biemondstraat 113hs aanmelden

Er is elke maand minimaal een wooncafé, de data vind je in de agenda.