Met de vergrijzing volop ‘in de groei’ en de Zorg in de bezuinigingsstand zullen we als burgers, buren, buurtgenoten deels meer op onszelf en op elkaar zijn aangewezen om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven. Hoe gaan we dat doen? In januari 2026 verzorgde iemand van Nederland Zorgt Voor Elkaar een korte Inleiding voor ons stadsdorp over het concept Voorzorgcirkel.
.png)
Kunnen we, zonder bij de pakken neer te zitten of geheel in de mantelzorg verzeild te raken, op een aangename manier een beetje naar elkaar omkijken? elkaar een handje helpen als dat nodig is? Op dit moment zijn overal in het land buren en buurtgenoten bezig te kijken hoe je dat aan zou kunnen pakken.
Tijdens deze middag hebben we met elkaar nagedacht en gebrainstormd over hoe we dat in onze buurt zouden kunnen doen.
Een Voorzorgcirkel wordt gevormd door een groepje buren of buurtgenoten die vrijwillig, maar niet vrijblijvend afspreken om naar elkaar om te kijken. Met elkaar kun je bepalen wat je wel of niet wilt afspreken. Er is geen recept hoe zo’n
cirkel er uit kan zien.
Meer weten?
-->> Nederland Zorgt Voor Elkaar
.jpg)